Byreçka me Djathë të bardhë

0
17
Byrekë të vegjël të mbushur me përzierje djathi të bardhë dhie ose deleje. Mund të përgatiten që më parë dhe të ngrohen në furrë para konsumimit.
cook time
40 min
servings
12 porcione
difficulty
E Lehtë
Përbërësit
  • 230 gr djathë dhie(ose deleje, të thërrmuar)
  • 3 lugë gjelle qepë e njomë (të grira hollë)
  • vezë (e rrahur)
  • 500 gr brumë (sfoliat, të ngrirë, të ngrohur)
  • 1 lugë çaji ujë
Përgatitja
1
Nxehim paraprakisht furrën në 190 gradë C. Në një tas të vogël përziejmë djathin, qepët jeshile dhe vezët.
2
Prijeni brumin në 12 katrorë. Vendosi një lugë të rrumbullakuar të përzierjes së djathit në qendër të secilit katror. Njomni fundet me ujë dhe mbushni brumin aq shumë sa të formojë një trekëndësh.
3
Shtypni fundet së bashku fort me një pirun, në mënyrë që të mbyllen mirë. Lyeni lehtë brumin e byreçkave me përzierjen e të verdhës së vezëve.
4
I pjekim për 20 minuta në furrën e nxehur që më parë ose derisa të marrë ngjyrë kafe të artë. I shërbejmë të ngrohtë ose në temperaturën e dhomës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here