Qeveria e Malit të Zi: Markoviq do të vizitojë Kosovën, por demarkacioni nuk ndryshon

0
18
Nga Qeveria e Malit të Zi kanë thënë se kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj e ka ftuar për vizitë kryeministrin Dushko Markoviq.

Sipas agjencisë malazeze të lajmeve, MINA, termini i vizitës së Markoviqit do të vendoset ndërmjet dy kabineteve.

Sërgjan Kusovac, shef i zyrës për media në Qeverinë e Malit të Zi, ka thënë se dy kryeministrat janë takuar mbrëmë në Bruksel dhe se kanë folur për vizitën në fjalë.

“Kryeministri Markoviq me këtë rast kolegut Haradinaj i ka thënë se në lidhje me demarkacionin e kufirit qëndrimi i Qeverisë së Malit të Zi nuk do të ndryshojë dhe i ka bërë thirrje Kosovës që ta ratifikojë në Parlament marrëveshjen që është edhe nga adresat më të larta në Bruksel dhe Uashington”, ka thënë Kusovac.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here