Kush në Mal të Zi po bën apel për mbrojtjen e Kosovës?

0
50
Mitropoliti i Malit të Zi, Amfilohije radoviq, i ka paraqitur  bashkëpunëtorëve të tij  më të ngushtë një dokument të cilin e ka titulluar ” Apel për Mbrojtjen e Kosovës dhe Metohisë”.

Kështu shkruan gazeta beogradase “Blic”.

Gazeta në fjalë raporton se dokumenti që i ngjante një pamfleti politik injoroi dialogun e brendshëm të propozuar nga presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ndërsa Amfilohije beson se konflikti i ngrirë është i vetmi vendim i arsyeshëm, transmeton Klan Kosova.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here