Regjistrohet edhe një tërmet në Mal të Zi

0
69

Pas tërmetit prej 5.2 shkallësh që dridhi sot Malin e Zi në ora 11:46, mediat e vendit fqinj njoftojnë se ka ndodhur edhe një dridhje tjetër por më pak e fuqishme.

Siç raporton “Vijesti”, pas tërmetit të parë dhjetë minuta më vonë ka rënë edhe një tërmet tjetër, fuqia e të cilit ishte 3.2 shkallë të Rihterit.

Tërmeti i parë ka ndodhur në rrethinën e Plavës dhe epiqendra e tij ishte rreth 5 kilometra nën tokë.

Për shkak të këtij tërmeti dridhje ka pasur edhe në Kosovë.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here