Fotolajm/ Djali i Lorik Canës patriot si i ati

0
16

Lorik Cana njihet për patriotizimin e tij. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare në çdo moment dhe në vende të ndryshme të botës tregon me krenari origjinën e tij.

 

Sa herë që i është dhënë mundësia Cana ka treguar sesa krenar ndihet që është shqiptar.Të njëjtën frymë Cana duket se ia ka përcjellë edhe djalit të tij, Boikenit.

 

Ish-kapiteni ka udhëtuar drejt Krujës në Muzeun Historik dhe Etnografik, së bashku me djalin për t’i mësuar atij diçka nga historia e vendit tonë.
Si gjithmonë djali shfaqet me kurriz me të atin pranë flamurit tonë kombëtar. Me siguri edhe Boikeni do të jetë po aq patriot sa edhe i ati.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here