Homazhet për Rexhep Çelikun, mesazhi i Metës

0
23

I pranishëm në homazhet për Rexhep Çelikun ishte edhe presidenti Ilir Meta.

 

Para pak ditësh Meta dekoroi Çelikun me titullin “Nderi i Kombit”.

 

Në fjalën e tij meta u shpreh se: “Rexhep Çeliku ka ngritur peshë dhe ka frymëzuar shqiptarët. Për të ka vetëm përjetësi dhe do të jetë gjithmonë në mendjen dhe zemrën tonë”.

Rexhep Çeliku u shua në moshën 63-vjeçare në orët e para të mëngjesit të ditës së premte.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here