Monika përjashton opsionin e çizmes, ja si do e rrëzojë Ramën

0
45

Pasi gjuajti çizmen e saj në drejtim të kryeministrit Rama, kësaj radhe Monika Kryemadhi duket se është zbutur. E pyetur për natyrën e protestën që pritet të zhvillojë opozita në 27 janar, Kryemadhi është shprehur se ajo do jetë paqësore dhe se nuk do ushtrohet dhunë ndaj askujt.

 

Pra, Monika beson se ka gjetur mënyrën e duhur për të rrëzuar Edi Ramën nga posti i kryeministrit:jo me çizme por me protesta paqësore.

 

Reagimi i plotë i Monika Kryemadhit:

Protesta paqësore. S’ka nevojë as për të qenë të dhunshëm as për të kërcënuar Edi Ramën se po të qe për ta kërcënuar e rrahur Edi Ramën ka sa të duash që e rrahin brenda në parlament nga socialistët e vet, por për të dëshmuar se shqiptarët në shumicë janë kundër tij edhe pse ai kërkon ti  nënshtrojë.

/G.Gj/Lexo.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here