FOTOT/ Karnavalet e Rios: “Shfaqja më e madhe në botë”

0
30

Është quajtur “shfaqja më e madhe në botë”, ku mijëra vallëtarë e vajza bukuroshe dalin në rrugë dhe performojnë për karnavalët e Rios.

 

Dhe këtë të dielë në Brazil u mbajtën sërisht me një spektakël ngjyrash karnavalët e Rios.Më shumë se 72 mijë spektatorë ndoqën këtë parakalim fantastik.

 

Temperaturat ishin shumë të larta, por kjo nuk e ndali zhvillimin e festës.Mijëra kërcimtarë performuan nën ritmen e sambas.

Shfaqja ekstravagante zgjat dy ditë dhe nis në Sambodromo.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here