Shikojeni këtë VIDEO/ Revoltohet artisti: Qeveritarët me vila 5 milionë euro

0
34

Artistët e Teatrit Kombëtar nuk janë lënë që të hyjnë sot në ambientet e vendit të tyre të punës. Aktorët vijojnë që të kundërshtojnë projektligjin e ri të ministrisë së Kulturës për artin dhe zhvendosen te ‘Turbina’.

Në një deklaratë në ambientet e jashtme, aktori Bujar Asqeriu ka bërë një deklaratë të fortë teksa është shprehur se askush nuk e çan trapin për artistët.

Edhe pse Asqeriu nuk përmendi emra, referencat e tij ishin të qarta, drejt kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama i cili ka vilën miliona euroshe ne Surrel.

Ai u shpreh se artistët kanë roga më të ulëta dhe se nënpunësit e shtetit, ndërsa shtoi se politikanët e kanë mendjen të vjedhin.

‘Artisti më i mirë merr një rrogë sa nëpunësja më e ulët e shtetit. Zoti i paftë ata që vjedhin’, tha ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here