Mediet serbe alarmohen nga mesazhi në setrën e presidentes kroate gjatë takimit me Vuçiqin

0
64

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar, është e njohur për rrobat që veshë në takime zyrtare e me të cilat transmeton mesazhe të ndryshme, shkruajnë mediet serbe.
Kështu ndodhi edhe gjatë vizitës së presidentit serb në Zagreb, Aleksandër Vuçiq.

Në dorën e djathtë të presidentes kroate shkruante “kurajë”, transmeton Periskopi.

Shumë nga ata që analizojnë dukjen e liderëve, thonë se “Kolinda në vazhdimësi përcjell mesazhin e të fuqishmes dhe ambiciozes në takime të tilla”.
“Ajo dëshiron të tregojë se shteti i saj është ndër më të fuqishmit në rajon”, shkruajnë mediet serbe.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here