Nëse shenjat e horoskopit do të ishin pica

0
72

Pica është ushqimi i preferuar i shumë njerëzve. Sigurisht variacioni në shije i këtij gatimi e bën edhe më të parezistueshme. Por duke pasur parasysh karakterin e shenjave të horoskopit, kemi bërë një kombimin mes tyre dhe picave. Ja me cilën picë ngjason secila prej shenjave të horoskopit.

 

Dashi: Pica Margarita, (të thjeshtë, të drejtëpërdrejtë, dhe gjithmonë të parët)

 

Demi: Pica 4 stinët (sepse Demi i do të gjitha nga pak në jetë)

Binjakët: Picë me fruta deti dhe kërpudha(si njerëz me dy personalitete, kjo picë është fiks si ata)

Gaforrja: Pica kapriçoze (ashtu si edhe vetë të lindurit e Gaforre, kapriçoz por të “shijshëm”)

Luani: Pica 4 djathrat (njësoj si Luani, me të gjithë elementët)

Virgjëresha: Pica me sallam dhe perime (Virgjëresha i do ekstremet në jetë)

Peshorja: Pica me karkaleca (delikate, e kuruar, dhe shumë e shijshme, fiks si Peshoret)

Akrepi: Pica Diavola (pikante dhe e fortë, ashtu si janë Akrepët)

Shigjetari: Pica me salçiçe dhe patate (një kombinim i çuditshëm dhe jo për të gjithë)

Bricjapi: Pica Marinara (esenciale, dhe e thjeshtë, fiks si Bricjapi)

Ujori: Pica Vegjetariane (një picë idealiste, ashtu siç janë Ujorët)

Peshqit: Picë me ton ( mund ti shtosh shumë komponent dhe përsëri mbetet e shijshme)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here