Shigjetarët duhet të shkojnë në këto 5 vende përpara se të mbushin 40-vjeç. Nxitoni!

0
88
Aventura është atje.
Ju mund ta quani një shigjetar egoist apo shumë të etur për të udhëtuar.  Ky planet është plot me vende aventureske për të udhëtuar dhe shpresojmë  që lista juaj të jetë interesante. Prandaj, pasaportën bëjeni gati dhe rezervoni sa më shpejt.
1. Alberta, Kanada
Alberta është shtëpia e shumë maleve, liqeneve të ndritshme dhe qytetit të nxehtë të Calgary.  Ju mund të kaloni ditë duke ecur rreth Parkut Kombëtar të Banff . Do kënaqeni me çizmet tuaja të dëborës nëse do të shkoni në mesin e akullnajave. Vendet ekzotike nuk kanë gjithmonë nevojë për palma, dhe ky është shembulli i përsosur.
2. Madagascar
Një ishull i mrekullueshëm i Afrikës. Ju do të dëshironi të kaloni një javë duke ecur nëpër pallatet mbretërore dhe duke shijuar  plazhet e bukura. Një aventurë  tërësisht ekzotike. Dhe si çdo aventurë, merrni kohë për të njohur vendasit dhe për të dëgjuar historitë e tyre.
 
3. Great Barrier Reef, Queensland, Australi
Ky vend ka një ekosistem të pabesueshëm të peshqve, bimëve dhe krijesave. Dop të  shihni një breshkë duke notuar dhe do doni  të jeni pjesë e kësaj bote të vendosur nën det. A mendoni se një yll deti do të vuloste pasaportën tuaj?
4. Budapest, Hungari
Ka shumë gjëra ekzotike për të përjetuar në një qytet. Ky qytet është një qëndër e kulturës, e mbushur me art që ju do të vlerësoni. Por, nëse po kërkoni aventura për të parë edhe arkitekturë të mrekullueshme, shpresoj që të rezervoni një udhëtim në Budapest.

5. Portland, Oregon
Nëse jeni të pasionuar për udhëtime, duhet ta gjeni veten në Portland. Ka shumë vende përgjatë Bregut Perëndimor, veçanërisht në Kaliforni, që ia vlen udhëtimi me aeroplan. Por, ky qytet është krejtësisht i këndshëm.  Kjo do të jetë një ikje nga rutina për më shumë gjelbërim dhe qetësi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here