Pas Unikkatilit, Dafina Zeqiri bën testin gjenetik për ta konfirmuar origjinën

0
99

Vitin e kaluar reperi Unikkatil kishte njoftuar përmes rrjeteve sociale që ka bërë testin gjenetik që konfirmon origjinën.

Së fundi, është Dafina Zeqiri ajo e cila ka postuar një fotografi në llogarinë e saj në Instagram me të cilën zbulon rezultatet nga AND-ja e saj.

Nga ajo që shihet në tabelën që postoi këngëtarja, del që nga rajonet etnike Dafina përket nga jugu i Evropës me përqindjen më të madhe.

Greqia, Turqia dhe Shqipëria kanë 69 për qind, ndërsa nga Evropa lindore 29 për qind dalin Italia verilindore, Kroacia, Bosnia dhe Hercegovina.

Kurse me përqindje shumë të vogël i dalin: Hebrejtë evropian, Kaukazi, Skandinavia dhe Britania e Madhe.

Image

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here