Mulla Jakupi dhe Komandant Guri, dy shokë të pandarë në luftën e vitit 2001

0
136

Dje ka ndërruar jetë ish komandanti i UÇK-së së Kosovës dhe Maqedonisë, Jetullah Qarri-Komandant Guri. Në vitin 2001, ai ishte një nga simbolet e luftës së UÇK-së në zonën e lirë të Likovës, ku shok dhe bashkëluftëtarë të ngushtë e kishte hoxhë Jakup Hasipin, shkruan Gazeta Lajm.
Në varrimin e tij te Varrezat e Dëshmorëve në Grykë të Greiçevcit, ka marrë pjesë edhe kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here