Ja kur nisin punimet për ndërtimin e Autoudhës Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë

0
94

Pasnesër, Ministria e Infrastrukturës do të mbajë ceremoninë e inaugurimit të fillimit të punimeve për ndërtimin e Autoudhës “Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë”.

Ceremonia inauguruese e fillimit të punimeve për ndërtimin e Autoudhës “Prishtinë – Gjilan – Dheu i Bardhë”, mbahet në vigjilje të “Betejës së Zhegocit”, në të cilën u vranë tetë ushtarë të UÇK-së dhe 18 civilë, ka bërë me dije MI përmes një njoftimi për media.

Ceremonia e inaugurimit të punimeve do të mbahet në Zhegoc të Gjilanit, me fillim nga ora 11:30.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here