Shpërthimi i pakujdesshëm i minës i merr jetën minatorit

0
57

Një aksident ka ndodhur sot në Bulqizë, ku një minator me detyrën e zjarrmëtarit, si rezultat i pakujdesisë në procesin e shpimit dhe në një zonë ku duhet të avanconte, ka gjetur vdekjen menjëhershme nga plasja e minave.

Viktima është Angjelosh Shahini, 52-vjeç.

Pak ditë më parë, një tjetër minator, me të njëjtën detyrë kishte ndërruar jetën në një minierë të Klosit,po si pasojë e shpërthimit të një mine.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here