Haradinaj të mërkurën për vizitë zyrtare në Maqedoni

0
154
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, të mërkurën do të qëndrojë për një vizitë zyrtarë në Maqedoni, në të cilën ai do të pritet nga homologu i tij maqedonas, Zoran Zaev.

Haradinaj gjatë kësaj vizite do të takohet edhe me zyrtarë të tjerë shtetërorë të Maqedonisë, transmeton lajmi.net.

Siç raportojnë mediat atje, temë diskutimi do të jenë marrëdhëniet ndër-fqinjësore, ndërsa do të definohet edhe data e mbledhjes së përbashkët qeveritare mes Maqedonisë dhe Kosovës. Po në këtë ditë, në Shkup do të qëndrojë edhe zyrtarja e lartë e BE-së, Federika Mogherini.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here