Serbët grafite me fytyrën e Oliver Ivanoviqit në veri: Pse ende askush nuk u arrestua

0
47

Ne Mitrovicën e veriut, janë vendosur disa grafite me fytyrën e Oliver Ivanoviqit, pasi janë bërë më shumë se tre muaj nga vrasja e tij dhe ende nuk ka asgjë rreth hetimit të të dyshuarve. Ivanoviq u vra më 16 janar në afërsi të zyreve të tij.

Zyrtarë nga partia e tij e kanë kujtuar atë në tre mujorin e vrasjes, shkruan Periskopi. “Kanë kaluar tre muaj prej kur u vra Oliver Ivanoviq por ende nuk kemi asnjë përgjigje, asnjë të dyshuar, asnjë të arrestuar’, thuhet në deklaratën e tyre.

“Rasti i Ivanoviqit po hetohet nga Prokuroria Speciale e Kosovës. Çka ka ndodhur deri tani është se nuk kemi asnjë rezultat. Çka ndodh kur s’ka asnjë rezultat, ajo që mund të themi është se nuk kemi asgjë”, thuhet në deklaratën e tyre’

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here