Shtatë persona të vdekur pas përleshjeve në burgun e Karolinës Jugore

0
30
epa04975054 A pair of blood-stained women's canvas shoes besides a pool of blood with police and medical objects outside the main Jerusalem police station located in Arab East Jerusalem near French Hill after a Palestinian woman was shot after she attacked Israeli police with a knife, 12 October 2015. According to police the woman injured one policeman lightly when he stopped her for an identity check and then he managed to shoot her, injuring her moderately. A shot while elater another Palestinian stabbing occurred in the East Jerusalem neighborhood of Pizgat Ze'ev, injuring a 13-year-old Israeli boy, who is in critical condition. EPA/JIM HOLLANDER
Shtatë persona janë vrarë dhe të paktën 17 të tjerë janë plagosur seriozisht pas përleshjeve në mes të burgosurve në Karolinën Jugore, ndonëse gjendeshin nën siguri maksimale, transmeton AP.

Zëdhënësi i burgut, Jeff Taillon ka njoftuar për këtë ngjarje pasi agjentët e Sektorit Shtetëror të Zbatimit të ligjit kanë ndihmuar në sigurimin e Institucionit Korrektues.

Taillon ka thënë se zyrtarët janë plagosur pas përleshjeve të të burgosurve të mëngjesin e së dielës.

Sipas tij 17 të plagosur kanë kërkuar ndihmë mjekësore jashtë burgut.

Në këtë qendër të sigurisë së lartë gjenden rreth 1,500 të burgosur, disa prej të cilëve konsiderohen tejet të dhunshëm.

Këto vdekje shënojnë numrin më të madh të të vdekurve në burgjet e Karolinës Jugore në vitet e fundit./REL

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here