Studimi/ Një në tre femra mund të arrijë kulmin vetëm duke prekur këtë pjesë të trupit

0
97

Një në tre gra mund të orgazmojnë thjesht nga stimulimi i thithkave, pa ndonjë prekje atje poshtë!

Duke folur në një shfaqje televizive në SHBA, Dr. Kristi Funk, një kirurg i kancerit të gjirit, zbulon këtë informacion.

 

“Një e treta e grave mund të arrijnë orgazmë vetëm duke i prekur thithat e tyre”, – tha ajo.

“Arsyeja është se stimulimi i gjoksit dhe gjenital, që do të thotë vaginale dhe klitorale, ndikon në pikën e njëjtë në tru”.

Një studim i publikuar në Journal of Medicine Seksual është parë në skaner se zonat funksionale të trurit të grave u aktivizua kur thithkat dhe organet gjenitale preken.

Por, ndërsa disa gra kanë një kohë më të lehtë, të tjerët përpiqen të arrijnë maksimumin.

“20 për qind e grave kurrë nuk kanë qenë në gjendje të arrijnë orgazmën kështu që unë do të doja të sugjeroja një lojë të vogël për t’ju ndihmuar së bashku”, shtoi Dr Funk.

Eksperti i seksit Pam Spurr pajtohet që thithkat mund të jenë një mënyrë zbavitëse për të arritur kulmin./e.e

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here