Britania e përgatitur që ta sulmojë me bombë bërthamore këtë shtet

0
76

Kryeministrja britanike, Theresa May, ka marrë një qëndrim të ashpër ndaj Rusisë derisa Britania dhe Rusia vazhdojnë të përplasen për sulmet në Siri dhe për rastin e helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal.
Brenga për një luftë të mundshme janë rritur derisa Rusia paralajmëroi Britaninë që të mos e kërcënojë me luftë bërthamore.

Ndërsa udhëheqësit ushtarakë kanë tërhequr vëmendjen se ekziston një rrezik real për luftë të nxitur nga Vladimir Putin, transmeton gazetametro.net

Zonja May edhe më herët ka qenë shumë e qartë se Britania është e gatshme të përdorë armët nukleare në rast të një lufte me Rusinë.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here