Ndërpritet seanca, Ruçi-Bashës: Bllokimi i foltores, mesazh negativ për Samitin e Sofjes

0
37

Skenari i PD duket i qartë, bllokimi i parlamentit dhe krijimi i kaosit në Kuvend.

Pavarësisht se kryeparlamentari i dha kohën e duhur Bashës, lideri i PD nuk pranoi të fliste, duke zgjedhur transmetimin live në facebook

“Lulzim, po uzurponi parlamentin. Ky nuk është një mesazh i mirë për Samitin e Sofjes. Keni të gjithë kohën e duhur për të folur”, tha Ruci

Pasi Basha harxhoi kohën në dispozicion, Ruçi ndërpreu seancën, ndërsa fjalimi i Bashës vijon në facebook.

Javanews.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here