Samiti i Sofjes/ Rama zhvillon bisedë miqësore me Aleksis Tsipras

0
38

Ka nisur në Sofje te Bullgarise, Samiti i i Bashkimit Evropian me vendet e Ballkanit Perëndimor. Kryeministri Rama, pjese e samitit, ka ndare me ndjekesit e tij ne FB, nje video me pamje nga paskuintat e samitit.

Ai shfaqej teksa takohet, shtrengon duart, e madje perqafohet me lideret ne rajon, qe nga perqafimi me presidentin e Serbise, Vucic te takimi dhe biseda me kryeministrin grek, Cipras.

Rama eshte fotografuar nga Associated Press, teksa ka qene duke biseduar me kryeministrin e Greqise, Aleksis Cipras.

“Kryeministri shqiptar Edi Rama, flet me kryeministrin grek Alexis Tsipras gjatë një takimi pas tryezës së rrumbullakët të krerëve të shteteve të BE dhe Ballkanit Perëndimor në Pallatin Kombëtar të Kulturës në Sofje të Bullgarisë, sot enjten, më 17 maj 2018”- shkruan Associated Press.

Kujtojme se mes dy vendeve tona pritet te finalizohet marreveshja per te ashtuquajturin pakti detar, per te cilen ka pasur nje seri takimesh e negociatash mes paleve.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here