Zmadhim gjoksi? Ky është trendi më i ri dhe më i çmendur që vajzat bëjnë

0
79

Vajza, po ju do e provonit?

Tashmë ka ikur koha e zmadhimit të gjoksit por duket se një trend tjetër duket se pushtuar “mendjen” e vajzave. Ato tashmë janë të fiksuara të zbukurojnë gjoksin e tyre me anë të korrektimit të majave të tërhequra të gjinjve. Një hulumtimi i botuar në revistën “Allure”, tregon se ky lloj i operimii estetik është dyfishuar gjatë vitit 2017. Ky operacion bën që maja e gjinjve ‘nxirret’ nga pjesa ku është tërhequr dhe tregohet se kjo procedurë kushton nga 500 deri në 5000 euro.

 

 

“Pacientet janë gjithnjë e më shumë kritike ndaj trupit të tyre, postojnë fotografi në rrjete sociale dhe duan pamje absolutisht të përkryer. Majat e gjinjve estetikisht të bukura, përfundimisht bëjnë pjesë në këtë kategori”, shprehet Dr. Bent Moelken.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here