Veseli kujton të rënët për liri: Kosovën duhet ta bëjmë më të mirë

0
96
Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka kujtuar të gjithë të rënët për lirinë e Kosovës.

“Para 19 vjetësh, populli i Kosovës realizoi të drejtën e vet për liri, për çka punuan breza të tërë”, ka shkruar Veseli në profilin e tij në Facebook.

“Duke kujtuar me nderime të larta të gjithë ata djem dhe vajza që dhanë jetën për liri, duke falënderuar miqtë që na dolën krah, ne sot duhet të reflektojmë se si Kosovën e lirë ta bëjmë më të mire”, ka shtuar ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here