Edhe Milan në garë për Martins

0
91

AC Milan pritet që të jetë seriozisht në garë me Arsenali për Gelson Martins

Anësori, bashkë më gjashtë lojtarë të Sportingut kanë kërkuar shkëputje të kontratës me klubin/

Sipas Corriere dello Sport, Milan pritet që të josh atë edhe pse do ta këtë vështirë pasi që paga që i ofron Arsenali sulmuesit është dyfish më e madhe se ajo e Milanit.

Martins (23) ka shënuar 12 gola dhe ka bërë 13 asiste sezonin e kaluar.

Rossoneri kanë hapur negociatat më të shumë shpejt pasi që ata e dinë që klubet nga Premier Liga janë më të forta financiarisht për ta marrë në radhët e veta portugezin.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here