Hasani uron qytetarët për Bajram: Paçi harmoni në familje e bollëk në sofër

0
47

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani në prag të Festës së Fitër Bajramit i ka uruar të gjithë besimtarët islam.

Ai nëpërmjet një postimi në Facebook, ka thënë se kjo festë bartë më vete vlera të rëndësishme për njerëzimit e që manifestohen përmes sakrificës, devotshmërisë, solidaritetit, humanitetit, drejtësisë e barazisë mes njerëzve, duke bartur me vete porosinë e mirëqenies dhe paqes mbarënjerëzore.

Ja postimi i tij i plotë:

Festa e Fitër Bajramit bart më vete vlera të rëndësishme për njerëzimit e që manifestohen përmes sakrificës, devotshmërisë, solidaritetit, humanitetit, drejtësisë e barazisë mes njerëzve, duke bartur me vete porosinë e mirëqenies dhe paqes mbarënjerëzore.Të dashur qytetarët, urime Festa e Fitër Bajramit! Paçi harmoni në familje e bollëk në sofrat tuaja!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here