Haxhiu: Na duhet bashkim opozitar e qytetar për ta ndalë këtë qeveri

0
63

Deputetja e lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu në seancën e Kuvendit të Kosovës tha se kjo qeveri është qeveri e zhvatjes së parasë publike.

Haxhiu tha se për ta ndalë këtë qeveri të zhvatjes duhet një bashkim opozitarë dhe qytetarë.

“Na duhet një bashkim opozitar dhe qytetarë për ta ndalë këtë qeveri…”, u shpreh Haxhiu.

Ajo tha se rritja e pagës nga Qeveria Haradinaj është në shpërputhje të plotë me gjendjen ekonomike e sociale në vend.

Sipas saj, arsyetimi se rritja e pagave ndalon korrupsionin është i pabazë dhe arsyetim banal.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here