Mish viçi me Birrë

0
280
Një gotë birrë për të gatuar këtë recetë dhe copat e viçit me pak miell, do të jenë shumë të shijshme.
cook time
10 min
servings
4 porcione
difficulty
E Lehtë
Përbërësit
  • 500 gr mish viçi (copa)
  • 1 gotë birrë
  • miell
  • majdanoz
  • gjethe dafine
  • vaj ulliri
  • kripë
  • piper
Përgatitja
1
Për recetën e mishit të viçit me birrë, përgatisni së pari copat e viçit me pak miell dhe hidhini në një tigan me 2 lugë gjelle vaj.
2
Tiganisini për 3 minuta.
3
Shtojuni edhe gotën e birrës, rreth 250 ml dhe shuajeni në zjarr të lartë, për 2 minuta.
4
Hidhuni kripë, piper, fikni zjarrin dhe shtoni majdanoz, dhe një fletë dafinë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here