Paralajmëron astrologu: Një nga shenjat e horoskopit nuk do qeshi gjatë 2018

0
248

Astrologu Gregory Scott ka paralajmëruar se një nga shenjat e horoskopit duhet të bëjë kujdes këtë vit pasi e presin gjëra jo fort të këndshme. Ai thotë se shenja e Dashit do bëhet pjesë e një loje jo të pastër dhe mund të bjerë pre e dobësisë së momentit. Scott shprehet:” Dashi mund te bjerë pre e dobësisë së momentit duke u bere pjesë e një loje jo te pastër ne pune e në jetë personale”. Astrologu e lidh këtë me faktin që Planeti i Afërditës do të jetë në kundërshtim me asteroidin Kentauro Asvolos.

Ai shton: ” Në mitologji Asvolos është shenjti i centaurëve të egër. E mbulonte trupin me tym që të arrinte te bënte parashikim. Tymi presupozon ceremonitë e lutjeve qe lidhen me tymin dhe zjarrin. Ishte parashikues shumë i aftë. Ka bërë gabimin që i tregoi centaurëve punët e fshehta të Herkulit dhe Xiron ku u shkaktua më pas një luftë e përgjakshme ku mbeti i vrarë edhe vetë Asvolo.”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here