Rrëfimi i familjarëve për të riun që u vra nga rrufeja

0
113

I është dhënë lamtumira e fundit Shpëtim Kabashit i cili punonte si ndërtimtar.

E pamja është hapur për të ndjerin Shpëtim Kabashi të cilin e mbyti rrufeja. 23 vjeçari u godit nga rrufeja të shtunën në mbrëmje deri sa ishte duke punuar si punëtor ndërtimtarie në Gjakovë.

Djali i axhës së të ndjerit, Mentor Kabaashi, e përshkruan viktimën si djalë të urtë dhe punëtor.

Edhe fqinjët e Shpëtimit kanë vetëm fjalë të mira për të Shpëtimin.

Ceremonia e varrimi të 23 vjeçarit është zhvilluar në mesditë në varrezat e fshatit.

Bashkë me viktimën ishte duke punuar edhe Shkëlzen Rrustemi, 37 vjeçar nga fshati Celinë i cili po ashtu mori lëndime të rënda trupore nga rrufeja.

Rrustemi është duke u trajtuar në QKUK dhe është në gjendje të rëndë shëndetësore.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia e cila po e heton rastin.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here