Hashim Thaçi jep intervistë në Ankara, kërkon përkthim “preciz”

0
55

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të presidentit të rizgjedhur të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, kishte udhëtuar për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë presidenciale të inaugurimit.

Thaçi, në një intervistë dhënë në Ankara, duke folur për shtetin turk dhe raporte me Kosovë,  ka folur edhe për liberalizimin e vizave për vendin tonë, ndërkaq ka kërkuar që përkthimi i tij të jetë preciz.

Thaçi tha se vullneti i popullit  të Turqisë është shprehur në mënyrë demokratike.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here