Pacolli zbulon bisedën me Daçiq në shtëpinë e Ministrit britanik

0
79

Ministri i jashtëm Behgjet Pacolli i cili po flet në studiot e T7 në emisionin Frontal ka folur për takimin me Ivica Daçiq në shtëpinë e Ministrit Britanik për Evropë ku kanë qenë edhe Ministrat tjerë të Ballkanit dhe vendeve 8 vendeve të BE’së.

 Ai ka theksuar se me Daçiq ka folur për çështjen e njohjeve ndërsa ka bërë me dije se ministrit serb nuk i ka thënë që të mos bëjë fushatë.

“Nëse do t’i thoja që të mos bëjë fushatë atëherë vetëm do ta rrisja atë, i thashë që nëse keni resurse dhe kohë për të humbur vazhdoni” ka thënë Pacolli.

Ai më pas e ka vënë në pikëpyetje atë që është duke bërë Serbia duke thënë se të gjitha letrat me të cilat po “anulohen” njohjet janë të shkruara me një gjuhë të të njëjtë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here