Haradinaj pas kthimit nga Londra: Javën e ardhshme pritet rekomandimi për vizat

0
41
Kryeministri Haradinaj ka folur pas kthimit nga samiti i mbajtur në Londër.

Ka thënë se ditën e parë ka takuar ministrin e forcave të armatosura të Britanisë, ku kanë diskutuar për transformimin e FSK-së.

Haradinaj ka thënë se në këtë aspekt me Londrën janë mirë, raporton lajmi.net.

Ai ka thënë se të gjithë pjesëmarrësit në samit kanë treguar respekt për Kosovën.

Për vizat ka thënë se nuk është betjë e humbur, por sic ka thënë ai jemi rrugës.

Tutje Haradinaj deklaroi se liberalizimi i vizave do të ndodh por ka thënë janë procedurat që duhet të merren dhe shpresa është që gjatë javëve të ardhshme të jepet rekomandimi në mënyrë që mos të vonohet liberalizimi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here