Bregdeti shqiptar sot ofron kushte të favorshme për plazh, si do jetë moti

0
160

Sot mbi territorin shqiptar do dominojë mot i kthjellët deri në mbrëmje, kur vranësira lokale zhvillohen në ekstremet Veri-Verilindje duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtra shiu.

Në mbrëmje dhe gjatë natës, moti mbi Shqipëri vijon me kthjellime.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë orëve të para të ditës ndërsa mesdita ruan vlera termike konstante ku maksimumi mbetet 34 – 35°C.

Era do fryjë e lehtë, por mesatare në zonat Lindore, me shpejtësi 30 km/h nga Veriperëndimi duke krijuar në det dallgëzim 1- 2 ballë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here