E dhimbshme: Era e fortë i thyen të gjithë kavanozët e mjaltit

0
92

Në sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë ekziston edhe një kënd ku prodhuesit vendorë shesin perime dhe gjëra të tjera ushqimore. Por diçka e dhimbshme për njërin prej këtyre prodhuesve ndodhi sot. Era e fortë ka rrëzuar të gjithë kavanozët e mjaltit duke i thyer ato.

Tash e një kohë në vendin tonë po mban mot i ndryshueshëm, si shi dhe erëra të forta. Nuk dihet se kur do të stabilizohet moti në Kosovë.

L

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here