4 hajdutë hyjnë në një banesë në Korçë, dhunohet familjari

0
98

Katër hajdutë të maskuar kanë tentuar të hyjnë me forcë në një banesë në Korçë për ta vjedhur.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në fshatin Porodinë.

Hajdutët kanë tentuar të vjedhin banesën e shtetasit me iniciale E.D., 38 vjeç dhe kanë dhunuar njërin prej pjestarëve të familjes.

“Menjëherë në vendngjarje, kanë shkuar shërbimet e Policisë ku sipas deklarimeve të pronarit të banesës, autorët dyshohet se kanë qenë të maskuar e armatosur dhe gjatë tentativës për të vjedhur, kanë lënduar lehtë njërin prej pjestarëve të familjes dhe më pas janë larguar duke mos arritur të realizojnë vjedhjen,”-rapoton policia.

Policia ka ngritur pika të shumta kontrolli dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim identifikimin, kapjen e autorëve si dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here