Tifozët e prishin ndeshjen e SuperKupës Drita-Prishtina, ndezin fishekzjarre

0
40

Tifozët Intelektualët por edhe Plisat e kanë prishur në pjesën e dytë atmosferën

Ndeshja e SuperKupës në mes të Dritës dhe Prishtinës është ndërprerë në minutën e 55’të, për shkak se Intelektualët kanë ndezur mjete pirroteknike në fushë.;

Me rregulla të UEFA’së dhe FIFA, ndalohet ndezja e mjetëve pirroteknike dhe kjo gjë sigurisht që nuk do të shkon pa u vrejtur nga zyrtarët e UEFA’së që janë sonte të pranishëm në stadiumin e porsarinovuar, “Fadil Vokrri”.

Prishtina është duke fituar pasi që në minutën e 35’të ka kaluar në epërsi pas një supergoli të Mankendas.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here