Ushtria egjiptiane vret edhe 12 militantë islamikë

0
77
Aksioni kundër militantëve Këto vdekje të fundit dërgojnë numrin e militantëve të vrarë në 325 në kampanjën për zhdukjen e Shtetit Islamik nga provinca Sinai që ka filluar në muajin shkurt.

Në këto aksione kundër militantëve të Shtetit Islamik janë vrarë edhe 35 anëtarë të personelit ushtarak.

Agjencia shtetërore e lajmeve deklaroi se forcat e sigurisë u sulmuan kur po bastisnin një kompleks në provincën Sinai, duke rikthyer zjarrin e duke lënë 12 militantë të vdekur në proces.

5 armë, 4 nga ato automatike u gjetën në kompleks, si dhe municion e bomba të gatshme për përdorim.

Nuk ka raportim për viktima në mesin e forcave të sigurisë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here