Me këto temperatura po përfundojnë ditët e fundit të verës…

0
92
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët, ku temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12gradë Celsius.

“Do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të shënoj vlerat e normales. Indeksi UV do ti ketë vlera te larta. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4m/s”, njofton IHMK.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here