Ministri Bushati nis sot vizitën zyrtare në Kosovë

0
108
Arbeitsbesuch Albanien. Au§enminister Sebastian Kurz und Justizminister Wolfgang Brandstetter treffen den albanischen Au§enminister Ditmir Bushati. Tirana, Albanien, 17.06.2014, Foto: Dragan Tatic
Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, sot zyrtarisht do ta vizitojë Kosovën, ku do të ketë takime me përfaqësues të institucioneve.

Ai fillimisht do të takohet me kryeministrin Ramush Haradinaj, pastaj me zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, të cilët do ta mbajnë edhe një konferencë për media.

Ndërsa, në orën 10:30, do ta takojë kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here