Për flokë të shëndetshëm ju hyn në punë vetëm kafeja!

0
123

Kafeja i ndihmon njerëzit të qëndrojnë zgjuar, ama në të njetën kohë ndihmon edhe flokët të duken të shëndetshëm. Më poshtë po ju listojmë 7 përfitimet që kafeja i ofron flokëve tuaj.

Rënia

Kafeina forcon rrënjën e flokëve duke luftuar kështu rënien e tyre.

Rritja

Gjithashtu pija jonë e preferuar ndihmon rritjen e flokëve.

Stilimi

Kafeja mund të përdoret për të trajtuar flokët e dëmtuar nga stilimi.

Ngjyra

Për të patur një ngjyrë intensive flokësh, mjafton që të aplikoni të paktën një herë në dy javë një maskë më kafe.

Recetë

Çfarë ju duhet?

2 lugë gjelle kafe

Vaj kokosi

Si ta bëni?

Filloni duke shkrirë në mikrovalë vajin e kokosit, më pas shtoni në të pak nga pak dy lugët e kafesë. Lëreni ë qëndrojë për rreth 5- 10 minuta dhe më pas aplikojeni në flokë pranë skalpit. Mbajeni të vënë për rreth 20 minuta, bëni dush dhe shijoni rezultatin!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here