Kampioni i botës në miqësore ndaj vikingëve të Islandës, formacionet zyrtare

0
120

Kampioni i Botës po ashtu sonte nuk do të luaj në Ligën e Kombeve por do të luaj një miqësore me Kombëtaren më simpatike të Europës, Islandën

Në këtë ndeshje, Franca do të startojë me ata të cilët kishte fituar Botërorin, Giroud do të jetë në sulm, me Griezmann, Dembele dhe Thauvin pas tij, ndërkaq në mesfushë do të startojë i shumëpërfoluri javëve të fundit, Pogba.

Në anën tjetër, Sigurdsson do të startojë nga minuta e parë për Islandën.

Formacionet zyrtare:

Franca

Islanda

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here