12 muaj burg për tentim vrasjen me makinë

0
66
Procesi gjyqësor ndaj Sami Berishës për tentim vrasjen me makinë në Isniq te Deçanit ndaj Muharrem Berishës përfundoi me dënim prej 12 muajsh burg.

Dënimi erdhi pasi i njëjti e pranoj gjatë ditës fajësinë për vrasjen ne tentativë.

“Zoti gjyqtar ndihem i penduar, nuk kam dale për atë qëllim, e pranoje fajësinë dhe më vjen keq “, ishin fjalët e të akuzuarit Sami Berisha.

Sipas Aktakuzës, Sami Berisha me veturën e tipit “ Tauran “, në fshatin Isniq të Deçanit, me të vërejtur viktimën në trotuar, e sulmon furishëm me veturë duke dhe e godet për toke, duke ikur menjëherë më pas nga vendi i ngjarjes.

Ai është dënuar gjatë këtij viti nga gjykata në Deçan, për veprën penale të sulmit, për shkak se edhe vitin e kaluar e kishte sulmuar viktimën Muharrem Berisha.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here