Mediat në Shqipëri: Kosova mund të besojë, Kosova mund të ëndërrojë

0
69
Mediat shqiptare kanë lavdëruar ekipin e Kosovës pas fitores 3:1 në Ligën e Kombeve ndaj Maltës.

Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë tre pikë të reja në Ligën e Kombeve, duke e mundur Maltën në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me rezultat 3:1.

Rrugëtimi i sigurt dhe pozicioni në vendin e parë në grupin e tretë në Ligën D, kanë bërë që Kosova të marrë merita të mëdha nga mediet e rajonit.

Përgëzimet më të mëdha sigurisht që vijnë nga mediet e Shqipërisë, që kanë vlerësuar lartë ekipin e Kosovës.

“Malta e dobët për Kosovën, “Dardanët” nuk e diskutojnë fitoren”, shkruan Supersport.al.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here