Rritja e Xiaomit dhe Huaweit i bën dëm Samsungit

0
42

Përkundër që Samsung ka lansuar shumë telefona të ri këtë vit nuk po e merr rezultatin e dëshiruar.

Kjo pasi që Samsung është duke humbur “terren” në Kinë, që cilësohet tregu më i madh për telefona të mençur.

Statistikat tregojnë që kompanisë koreane shitja në Kinë i ka rënë për 13%. Gjatë këtij viti Samsung lansoj modelet Galaxy S9 dhe Note 9 por nuk arritën rezultatin që pritej.

Fajtor i kësaj rënie po cilësohet rritja e kompanive Xiaomi dhe Huawei që këtë vit kanë shënuar rritje marramendëse, sidomos në Kinë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here