Policia liron dy serbët dhe romin, që i vunë zjarrin varrezave në Milloshevë

0
23
Ishin punëtorë të një kompaninë për pastrim.

Policia e Kosovës ka njoftuar se pas intervistimit ka liruar dy serbët dhe romin, të cilët i vënë zjarrin varrezave në Milloshevë.

Të lartpërmendurit ishin punëtorë të një kompaninë për pastrim.

“Fshati Milloshevë, Obiliq 17.09.2018-13:00. Pas një pune operative zhvilluar nga policia, janë identifikuar dhe janë ndaluar tre të dyshuar (punëtorë të një kompaninë për pastrim) dy serbë dhe një K/rom, të cilët në ditën e lartshënuar i kishin vënë zjarrin varrezave ortodokse. Tre personat e dyshuar pas intervistimit me vendimin e prokurorit, lirohen”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here