Mustafa e Veliqkoviq kishin planifikuar që ta nxjerrin nga burgu kriminelin malazez, Mario Millosheviq

0
80

Është ngritur aktakuzë ndaj zyrtarit të Ministrisë së Diasporës, Petrit Mustafa dhe gardianit të burgut të Dyzit, Stefan Veliqkoviq.

Mustafa e Veliqkoviq besohet se planifikuan nxjerrjen nga burgu i Sigurisë së Lartë, njërin prej pjesëtarëve të bandës kriminale nga Mali i Zi, Mario Millosheviq,

Ky i fundit bashkë me tre bashkëpunëtor të tjerë u arrestuan natën e 18 korrikut nga njësia Speciale e Policisë së Kosovës në lagjen “Kalabria” në Prishtinë, në bashkëpunim me autoritet malazeze, si të dyshuar për vrasje, rrëmbim e zhvatje në shtetin fqinjë.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here