Mosha e vërtetë e Engjellusha Salihut

0
76

Engjëllushë Salihu është artiste e re dhe mjaft e popullarizuar. Zë ëmbël, por edhe simpatike e me linja ideale.

Engjëllushja po konsiderohet si një nga këngëtaret më të këndshme të momentit.

E bija e Shyhretes, po sjell përditë e më shumë këngë që po e marrin pëlqimin e publikut të gjerë. Kënga e Engjëllushes që shkrepi më shumë është ajo me titull “Kanagjegji”, shkruan “Kosovarja”.

Bukuroshja ka mbushur 25 vjeç dhe është vajza e vogël e këngëtares së mirënjohur Shyhrete Behluli, e cila e trasoi rrugën e saj në botën e muzikës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here