Gollaku i bllokuar nga bora

0
40

Reshjet e vazhdueshme të borës kanë bërë që shumë pjesë të vendit të mbesin të bllokuara, dhe me vështirësi qarkullimi.

Banorët e zonës malore së Gollakut po ankohen se Komuna e Prishtinës nuk ka ndërmarrë asgjë në pastrimin e borës në këtë anë të kryeqytetit.

Selim Demolli, banor i rrugës “Viktor Hygo” në këtë anë, tha për kallxo.com se asnjë operator ekonomik i kontraktuar për pastrim nuk ka ardhur deri më tani.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here